İzmiri Planlıyorum

İzmir Planlama Portalı Kullanıcı Sözleşmesi

İzmiriplanlıyorum.org internet portalımıza hoş geldiniz. İş bu “Portal” İZMİR KALKINMA AJANSI’NA ait olup (bundan böyle “İZKA” olarak anılacaktır) üzerinde her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi İZKA’ya aittir. Lütfen portalı kullanmadan önce yasal uyarıları dikkatle okuyunuz.

 1. İşbu sözleşme 2014-2023 İzmir Bölge Planı internet portalı (bundan sonra kısaca Portal olarak anılacaktır) ile “www.izmiriplanliyorum.org” adresi üzerinden “Kullanıcı/Kullanıcılar” sıfatıyla “Üye” olan kişi arasında, “Üye”nin işbu sözleşmeyi anladığını ve kabul ettiğini beyan ettiğine yönelik gerçekleştirdiği elektronik onayı ile yürürlüğe girmiştir.
 2. Portal üzerinde her türlü değişiklik, kullanım ve tasarruf yetkisi İZKA’ya ait olup, portala girmek ve kullanmakla portalın bu sözleşmede sıralanan kullanım ve sözleşme kurallarını “Kullanıcı/Kullanıcılar” sıfatıyla (portala erişen gerçek ve tüzel kişiler) kabul etmiş bulunuyorsunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz takdirde portalı kullanmaktan vazgeçiniz. Kullanıcılar işbu uyarıları kabul etmekle, portalda yer alan ve yer alacak olan içerikleri, uygulamaları ve kullanıcılara yönelik her türlü beyanları da kabul etmiş sayılacaktır.
 3. Kullanıcı/Kullanıcılar suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği portalda paylaşamaz. Bu tür bir içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran içeriği gönderene Kullanıcı/Kullanıcılar'a aittir. Portalda, Kullanıcı/Kullanıcılar tarafından paylaşılan içerikler arasından İZKA uygun görmediğini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin portalda yayınlamama hakkına sahiptir.
 4. Kullanıcı/Kullanıcılar, portalda yer alan ve diğer Kullanıcı/Kullanıcılar tarafından sağlanan içerikler de dahil olmak üzere her türlü bilginin, içeriğin, ilanın ve/veya görselin gerçekliğini, orijinalliğini, güvenliğini, doğruluğunu araştırma, bu içeriklerin internet üzerinden teşhirinin hukuka uygun olup olmadığını tespit etme sorumluluğu bulunmadığını, söz konusu içeriklerden ve bunlar sebebiyle ortaya çıkabilecek zararlardan dolayı Portalın, çalışanlarının ve yöneticilerinin sorumluluğu bulunmadığını kabul ve beyan eder.
 5. Kullanıcı/Kullanıcılar; portal üzerinde gerçekleştirdiği işlemlerde ve yazışmalarda; işbu Yasal Uyarılar hükümlerine, portalda belirtilen tüm şart ve koşullara ve yürürlükteki mevzuata, ahlak kurallarına uygun olarak hareket edeceğini, portal üzerinden kendisi tarafından yüklenen içeriklerde ilgili mevzuatın gerektirdiği önlem ve prosedürleri yerine getirmek zorunda olduğunu, bu kural ve koşulları anladığını ve kabul ettiğini beyan eder. "Kullanıcı"'nın portal dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.
 6. Kullanıcılar, Portal'ın sağlamış olduğu bilgilerden yararlanmak suretiyle üçüncü şahıslardan almış olduğu mal ve hizmetlerdeki ayıplardan hiç bir surette Portal'ın sorumlu olmadığını, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri dahilinde Portal'a izafe edilebilecek her türlü sorumluluk karşısında Portal'ı şimdiden ibra ettiklerini kabul ve beyan ederler.
 7. Portaldaki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Hükümleri çerçevesinde, portal editörleri ve portal hazırlayıcılarının izinlerine bağlıdır. Herhangi bir kopyalama, yönlendirme veya iletişim amaçlı diğer kullanımlar kesinlikle izin alınarak ve kaynak gösterilerek yapılabilir. Portalda bulunan içerik ve görseller; haber, fotoğraf ve sair materyaller sadece İZKA'dan önceden yazılı izin alınması kaydıyla ve İZKA'nın izin verdiği şart ve koşullarda kullanılabilir, aksi halde 3. kişi ve kuruluşlara verilmemeli, kullandırılmamalı, çoğaltılmamalı, başka bir bilgisayara yüklenmemeli, postalanmamalı, sunulmamalı ve yayınlanmamalıdır. Portalın bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilmeden başka bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılmamalıdır.
 8. İZKA yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde Kullanıcı/Kullanıcılar, kendisinde bulunan bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylaşma hakkını haizdir. İZKA, portalda sunulan hizmetleri ve içerikleri her zaman ve hiçbir bildirimde bulunmadan değiştirebilme; Kullanıcı/Kullanıcılar'ın sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri Kullanıcı/Kullanıcılar da dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. Şu kadar ki; haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda İZKA herhangi bir sorumluluk kabul etmez. İZKA, portalda mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli şekilde kontrol etmektedir. Ancak tüm itinalı çalışmaya rağmen, portaldaki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. İZKA, portaldaki bilgi ve içeriklerin güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, yorum ve görüşlerin belli bir amaca uygunluğu ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya içeriklere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti vermemekte ve taahhütte bulunmamaktadır.
 9. İşbu portala girilmesi veya kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek her tür ihtilaf Türk Hukuku ve Kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde İzmir Mahkemeleri münhasıran yetkilidir.
 10. Portal üzerinden başka sitelere link verilmesi mümkündür, İZKA, link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte, herhangi bir taahhütte bulunmamakla birlikte, bu tür link verilen sayfalara erişimi, kendi yazılı muvafakatine bağlayabileceği gibi, uygun görmeyeceği linklere erişimi her zaman kesebilir. Bu siteleri kullanımla doğabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
 11. Portalın (arayüz, ilan veri tabanı, içerik veri tabanı, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm elemanları İZKA’ya ait ve/veya usulüne uygun olarak üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır. Portal’da yer alan bilgilerin ve telif haklarına tabi çalışmalarının yeniden satışı, paylaşılması, dağıtılması, sergilenmesi ve üçüncü kişilerin erişimine sunulmasına tarafından izin verilmemektedir. İzin verilmeyen kullanımı gerçekleştiren Kullanıcı/Kullanıcılar, Portal'ın, İZKA’nın ve üçüncü kişilerin uğradıkları zararları, mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil olmak üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır. Portal ve üzerindeki uygulamaları ve içerikleri, bilgileri, telif haklarına tabi çalışmaları, ticari markaları, ticari görünümü veya portal vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hak ve ticari bilgiye yönelik İZKA’nın tüm hakları saklıdır.
 12. İşbu Yasal Uyarıların herhangi bir hükmünün geçersizliği, yasaya aykırılığı ve uygulanamazlığı, Yasal Uyarıların geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü etkilemez.